Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – Individuální výlety po ostrově


 

Z Pelekas na pláž Mirtiotissa

Přibližná mapa trasy: https://mapy.cz/s/2Dzid
Délka trasy: cca 11,5km
Náročnost: středně obtížná, více stoupání a klesání
Místa přes které trasa vede: Pelekas, Kaiser’s Throne, Glyfada, klášter Myrtiotissa, pláž Myrtiotissa
Koupání po cestě: ano

     Na start tohoto výletu nás dopraví z Kerkyry Modrá autobusová linka číslo 11.  Na ni nastoupíme v hlavním městě na náměstí San Rocco. Zastávka je umístěna po pravé straně náměstí, cca 50m od informačního stánku Modrých autobusů.  Vysadí nás na konečné pod vesničkou Pelekas. K ní však musíme dojít (bod 2), zhruba půl kilometru do kopce, protože autobus se nahoře obvykle nemá jak otočit. Pelekas doporučím alespoň pár minutek věnovat a projít si místní uličky a zákoutí.
     Na křižovatce u kostela v bodě 4 si pak můžete udělat asi půldruha kilometrovou zacházku na vyhlídku Kaiser’s Throne (bod 3).
     Z vyhlídky se vrátíte opět ke kostelu a tentokráte půjdete druhou cestou až na konec Pelekas k bodu 5. Tady můžete sejít ze silnice a vydat se zkratkou. Po cca 300m vás na silnici opět navede a dojdete po ní až na křižovatku ve tvaru Y (bod 6).
     Levé rameno vede do malého letoviska Glyfada, kde se můžeme občerstvit a vykoupat (bod 7). Poté se vrátíme zpět na zmíněnou křižovatku a přibližně mezi oběma silničními větvemi najdeme pěšinku (osmička), po které nás čekají cca 3km převážně přírodou,  než dorazíme na cestu k pláži Myrtiotissa (bod 9). Na ní se vydáme vlevo směrem dolů a už nám zbývá jen kilometr k dalšímu bodu dnešní cesty, kterým je malý útulný klášter Myrtiotissa (bod 10). Ten si můžeme prohlédnout a po prohlídce zamířit zpět na pláž, kolem které jsme ke klášteru došli. Část blíže ke klášteru je více u cesty a tedy jsou na ní návštěvníci v plavkách. Druhá, vzdálenější a celkově téměř ze všech stran krytá, je jedinou oficiální nudistickou pláží na ostrově Korfu (těch neoficiálních je samozřejmě více). Najdete na ní malé občerstvení, můžete si tu pronajmout slunečník a lehátko, nebo se usadit jen tak na písku. Až se čas nachýlí k pozdnímu odpoledni nebo podvečeru, vydávám se zpět. Jedna možnost je návrat zpátky stejnou cestou přes Pelekas na zastávku modrého autobusu, druhá pak vydat se na hlavní silnici a tam si počkat na autobus Zelený do hlavního města.

Ostrov Korfu - Kerkyra