Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – nejznámější letoviska severu – Sidari


 

Sever ostrova

Sidari:

Vzdálenost od Kerkyry: cca 40 km severozápadně
Dostupnost místní dopravou: ⊗ ⊗ ⊗ ⊗ ⊗
Pláž: písčitá (místy tmavý písek) s pozvolným vstupem, občas větší vlny
Počet foto v původní galerii: 180

     Velmi vyhledávané a poměrně velké letovisko na severním pobřeží ostrova. Zdejší atrakcí jsou bizarní, větrem i mořem neustále erodované pískovcové útesy se zátokou zamilovaných, známou jako Canal D’amour. Pověst říká, že každá žena, která přeplave nebo přebrodí tento úzký průliv v době, kdy na vodu padá stín, získá muže nebo se jí vyplní její přání.
     Koupání je zde opravdu velmi příjemné, vstup do moře je pozvolný, voda však zde na hlavní pláži není průzračně modrá a je lehce zakalena drobným pískem. Přesto však není znečistěna průmyslově a jakožto přírodně udržovaná pláž je oceněna „modrou stuhou“ Blue Flag. Zhruba uprostřed odděluje pláž malý přístav, východní pláž později přechází v oblázkovou.
     Restaurace, taverny, bary, diskotéky, cukrárny, pekárny, směnárny, sladkovodní bazény, lékař – vše je zde zastoupeno v dostatečné míře. V letovisku byl vybudován také malý vodní park, který jistě potěší nejen děti. Na hlavní třídě vedoucí podél moře je v této obci stanoviště, resp. centrum TAXI služby (pokud vím, tak jedné na severu) pojmenované Sidari Water Park Radio Taxi. Svezení však není nejlevnější, za odvoz do Agios Stefanos (asi 8km) jsme zaplatili 15€. Místo je vhodné k procházkám do okolí.
     Původní galerie do roku 2008 je seřazena zhruba od východního okraje letoviska podél pobřeží, přes přístav na hlavní městskou pláž, pak s odbočkou do centra letoviska, z něj zpět na pobřeží, kolem ústí říčky opět do vnitrozemí a k pískovcovým útvarům kolem kanálu D’amour na nejzápadnější pláž letoviska, odtud pak na cestu směřující do Peroulades. Na úplný závěr galerie je zařazeno několik fotek západního pobřeží kolem Sidari foceného z lodi.

Ostrov Korfu - Kerkyra