Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – Pár slov úvodem


 

      Když jsem se v roce 1996 dostal poprvé na Korfu (na severozápadní pobřeží do vesničky Agios Georgios), nikdy by mne nenapadlo, že se z ostrova stane jedno z mých nejoblíbenějších míst na světě, a už vůbec ne, že o něm v budoucnu budu psát knihu – byť jen elektronickou. O čtyři roky později se mi podařilo se na ostrov vrátit, tentokrát i poprvé s fotoaparátem (ještě klasickým) a na opačnou stranu ostrova – do Kalami. Třetí návštěva ostrova byla o rok později na jižní pobřeží do stejnojmenného městečka jako na severu (Agios Georgios), přesto však úplně odlišného než jeho severní jmenovec. Tady také vznikají první moje digitální obrázky. Tehdy pouze na 1Mpixelovém Olympusu v nízkém rozlišení.

      V roce 2002 jsem na ostrově strávil nádherný měsíc, převážně v Arillasu a částečně znovu v jižním Georgiosu. Tehdy se mi nejen splnil jeden z mých malých snů – vrátit se ještě někdy na nejkouzelnější a velmi romantické místo na mysu za vesničkou Afionas, ale zároveň se mi podařilo si z ostrova přivézt na čtyři tisíce digitálních fotografií (tehdy již focených na „elektronické zrcadlovce“ Olympus 2100UZ). Ty se spolu se spoustou informací o ostrově (ať již historických, nebo současných) staly základem pro toto dílo. V minulých letech se mi téměř pokaždé podařilo se na Korfu vrátit na třítýdenní pobyt jen nebyl čas ani síla tento projekt dále rozšiřovat. Teprve po loňském návratu jsem se zpětně pustil do úpravy fotek z minulých let a tím vznikl i další základ pro aktualizaci. Většina fotek z posledních let jsou již ze zrcadlovky a dnes je dostáváte do rukou díky tomuto webu i vy.     

     Po aktualizaci zůstanou původní galerie (malé fotky v rozlišení 800×600) a tam, kde vznikly nové fotky, bude přidaná samostatně pod popisem měst a nejznámějších letovisek novější galerie. Pro domácí a nekomerční použití jsou vám tyto obrázky k dispozici. Pro komerční použití (například pro katalogy nebo weby CK) však v souladu s autorským zákonem si vyhrazuji veškerá práva a žádám o zkontaktování na jednom z níže uvedených kontaktů pro domluvení bližších podmínek.

     Přeji všem nádherné a neopakovatelné zážitky na ostrově Korfu ať již budou jen virtuální, nebo skutečné. Možná se právě na ostrově setkáme v době, kdy se budu snažit tuto elektronickou knihu doplnit o další nové údaje, informace a obrázky.

Autor                         

Ostrov Korfu - Kerkyra