Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – nejznámější letoviska severu – Roda


 

Sever ostrova

Roda:

Vzdálenost od Kerkyry: cca 40 km severně
Dostupnost místní dopravou: ⊗ ⊗ ⊗ ⊗
Pláž: písčitá s pozvolným vstupem
Počet foto v původní galerii: 25


     Turistické letovisko severního pobřeží, kde převažují písečné pláže s pestrou nabídkou vodních sportů. Úzká písečná pláž (navazující na Acharavi), jen pozvolna klesající do moře, je oblíbená u rodin s dětmi. V centru se nachází ulička a hlavní třída s nabídkou restaurací, taveren, barů, diskoték, obchodů se suvenýry a potravinami, je zde též kostelík, pekárna, cukrárna, bankomat, stálý lékař.
     V této obci archeologové odhalili pozůstatky dórského chrámu z pátého stol. př. n. l., zasvěceného pravděpodobně bohu Apollonovi. Bohužel přístup není povolený a na místě naleziště není nic moc vidět.
Asi 3 kilometry západním směrem od centra Rody se nachází malá, klidná  obec Astrakeri s přístavem a dvěma plážemi. Okolí je spíše venkovské, takže ideální pro ty, co chtějí více klidu a odpočinku od rušného života. Trochu nevýhodou je větší vzdálenost od obchodů.
     Původní galerie letoviska Roda do roku 2008 začíná na pobřeží u zastávky autobusu na trase Sidari – Kassiopi a pokračuje podél pobřeží směrem k Acharavi.

Ostrov Korfu - Kerkyra