Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – nejznámější letoviska na jihozápadě


 

Jihozápad ostrova

Potamia / Santa Barbara (Agia Varvara):

Vzdálenost od Kerkyry: cca 36 km jihozápadně
Dostupnost místní dopravou: ⊗ ⊗
Pláže: písčité, pozvolný vstup do vody
Počet foto v původní galerii: 124

     Asi 3,5 km jižněji od letoviska Agios Georgios při pobřeží a 2km západně od vesnice Perivoli se dostanete k osadě Agia Varvara (Svatá Barbora). Je však poměrně malá a na spoustě turistických map ji dostud nenaleznete. Na místní pláži se zlatým až načervenalým pískem a středně pozvolným vstupem do moře si můžete zapůjčit lehátka a slunečníky. Ale i zde však jsou místa klidnější, kde se můžete koupat stranou a nerušeni.
     Najdete zde restaurace, taverny i pár obchodů. Na další nákupy je možno zajít či zajet do Perivoli, kde mimo jiné stojí za pozornost kostel Agii Sarandi (jsou v něm nástěnné malby z roku 1704). Směrem na jih po pláži končí obydlené oblasti, pláž však pokračuje dále pod okolními kopci. Směrem na sever se potom dostanete k Agios Georgios (South). Přímo v centru hlavní pláže je pod vodou kousek od okraje ukryto několik malých útesů, které, pokud si nedáte dobrý pozor, vám mohou poněkud znepříjemnit zdejší pobyt. Nakopnutý palec není nijak příjemná záležitost.
     Původní galerie letoviska začíná na cestě mezi Perivoli a Agia Varvara, projde na pláž, odkud se vydá vpravo na Marathias Beach, před jejím koncem se otočí zpět a přes hlavní pláž pod letoviskem pokračuje k jihu až k mysu Megahoro a pláži za ním a pak se stejnou cestou vrátí zpět až k Agia Varvara.
Na závěr opět malá poznámka k dopravě. Autobus do letoviska nejede vůbec, pouze blízkou vesničkou Perivoli projíždí na trase mezi Kerkyrou a Kavosem.

Ostrov Korfu - Kerkyra