Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – 3. část: Cestování


 

1.Kapitola „Doprava na ostrov“:

v této kapitole byl původně seznam cestovních kanceláří pořádajících zájezdy na Korfu. Protože však některé zanikly, některé přestaly na Korfu zájezdy pořádat, seznam CK jsem vypustil a nahradil informacemi o možnostech jak se na ostrov Korfu dostat bez cestovní kanceláře a po vlastní ose.

2.Kapitola „Jízdní řády Green Bus:

v části Jízdní řády Green Bus najdete informace o dálkových autobusech na ostrově, spojujících významná letoviska s hlavním městem Kerkyra a částečně i mezi sebou. Samozřejmě nechybí odkaz na aktuální jízdní řády.

3.Kapitola „Jízdní řády Blue Bus:

nově byly do průvodce dopsány informace o Modrých autobusech a jejich linkách společně s odkazy na aktuální jízdní řády. Modré autobusy slouží primárně pro přepravu po hlavním městě, na Letiště, do přístavu a okolních čtvrtí, zajíždějí však i do vzdálenějších letovisek jako je Dasia, Benitses nebo Pelekas.

4.Kapitola „Moje návštěvy ostrova“:

kapitola obsahuje přepracované „Osobní zkušenosti“ o kterých jsem v původním vydání psal jen o cestách s cestovními kancelářemi. Od roku 2011 jezdím bez nich a tak zde najdete aktualizované informace z individuálních cest až do roku 2017.

5.Kapitola „výlety na Korfu“:

tato kapitola obsahuje krátký popis a fotogalerii z výletů s kterými se můžete na ostrově Korfu setkat. Jsou to výlety jak po samotném Korfu, tak i po okolních ostrovech. Druhá část pak přidává tipy na nějaké delší, většinou pěší výlety po ostrově.

6.Kapitola „cestopisy“:

obsahem kapitoly je můj cestopis z návštěvy Korfu 2005. Plánoval jsem sice i další, ale nějak se to nikdy nepovedlo je dokončit. Nicméně ponechám si zde cestičku pro případný budoucí cestopis. 🙂

7.Kapitola „Ostrovy Paxos a Antipaxos“:

Původně jsem plánoval z Paxi a Antipaxi založit celý web na podobném principu jako je Kerkyra, nakonec k tomu bohužel nikdy nedošlo. Tak alespoň doplním nějaké fotogalerie z let 2007 a 2010.

Ostrov Korfu - Kerkyra