Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – další zajímavá místa


 

Sever ostrova

Afionas:

Vzdálenost od Kerkyry: cca 35 km severozápadně
Pláž: písčito oblázková, většinou klidná, vhodná pro potápění, daleko od civilizace
Počet foto v původní galerii: 171

     Maličká vesnička na kopci podél silnice, ve které nenajdete moderní hotely s bazény ani bohatě zásobené supermarkety, zato však podle mého názoru jedno z nejromantičtějších míst na Korfu vůbec. Z vrcholu kopce můžete sledovat ranní svítání nad zálivem Agios Georgios i podvečerní západ slunce za nebo mezi vzdálené ostrůvky.
     V samotné vesničce je malý kostelík, několik taverniček a pekárna. Rybí taverna Dionysos je poslední stavbou na vrcholu kopce a i přes svou větší vzdálenost od rušnějších míst je hojně vyhledávaná. Výborně zde vaří a pečou nejen ryby, ale i tradiční řecká jídla. A navíc z terasy máte překrásný výhled na celý záliv Agios Georgios. Z ostatních níže položených taverniček naopak je pěkný vyhled na Arillas a okolní ostrůvky. To ale není vše co Afionas nabízí těm kdož nejsou líní na krok. Pokud se vydáte pěšinkou pod Dionysosem, dojdete cca po dvaceti minutach k nejkouzelnějším plážím ostrova. Cestou si při troše pozornosti všimnete zbytků starověkého opevnění. Pláže jsou maličké, napůl písčité, napůl oblázkové, skryté před okolním světem, s průzračně čistou vodou lákají ke koupání i potápění. Když se nabažíte vody a vydáte se po více či méně zarostlých pěšinkách dále (doporučuji buď dlouhé kalhoty nebo hodně trpělivosti, protože místní křoviny mají opravdu velmi ostré trny), můžete dojít až k troskám budov z pozůstatků po archeologické expedici z třicátých let. Z té zachovalejší je dnes malý kostelík. 
     Vydáte-li se naopak po silnici směrem opačným, dojdete k odbočce na Agios Georgios. Ten je od Afionasu vzdálen necelý 1km. Když odbočku minete a budete pokračovat stále po silnici, čekají vás cca 4km do Arillasu. Spíše však je lepší kousek za hřbitovem zahnout po prašné cestě vlevo, kudy do Arillasu dojdete též. Je to sice cesta náročnější (poměrně prudce klesá dolů), ale okolní příroda a výhled na pobřeží za to stojí. A samozřejmě je to i kratší.

Ostrov Korfu - Kerkyra