Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – nejznámější letoviska na severozápadě


 

Severozápad ostrova

Ermones:

Vzdálenost od Kerkyry: cca 16 km západně
Dostupnost místní dopravou: ⊗ ⊗ ⊗ ⊗
Pláž: písčito-oblázková, prudší vstup do vody
Počet foto v původní galerii: 63

     Romantický záliv se nachází ve střední části západního pobřeží Korfu, přibližně 16km od hlavního města. Dle pověsti se Odysseus právě zde, u pramene, setkal s dcerou krále Fajáků Nausikou. Tuto pověst zvýrazňuje ještě blízkost řeky Ropa protékající stejnojmeným údolím. To bylo ještě před Italskou okupací za 2.světové války mokřinami, které Italové vysušili a dnes je z něj významná zemědělská oblast.
     Malá zátoka se strmými skalami a zalesněnými úbočími, mírně se svažující oblázkovo písčitá pláž – to vše nabízí ideální předpoklady pro klidnou dovolenou. Ermones je vyhledávané zejména potápěči, na pláži je prostor pro plážový volejbal, půjčují se šlapadla, windsurfing, atd. V blízkosti (2km) se nachází také 18-ti jamkové golfové hřiště. Letovisko nemá nijak rušný noční život – má pár hotelů, několik taveren, obchod, půjčovnu motorek a aut, ale zato nádhernou pláž (oceněnou „modrou stuhou“ Blue Flag).
     Zhruba na půl cesty k hlavnímu městu se dostanete k vesničce Agios Ioannis, kde je umístěn veliký vodní park se spoustou skluzavek, tobogánů a dalších vodních atrakcí na kterých se dokáží vyřádit děti i dospělí. Cestou zpět potom minete vesničku Vasilika. Zde je malá likérka, která vyrábí z maličkých japonských pomerančů, rostoucích na ostrově, hustý sirupovitý likér zvaný koum kouat. A samozřejmě též oblíbené Ouzo, pálenku vyráběnou z drcených vinných stonků. Ouzo má anýzovou chuť i vůni a pije se buď neředěné, nebo se ředí studenou vodou. Ta pak při smíchání s Ouzem zbělá jako mléko. My jsme si zvykli jej míchat s colou na jejímž povrchu po smíchání vytvoří bílé krystalky připomínající drobné korálky.
     Původní galerie Ermones do roku 2008 začíná asi 1km před samotným letoviskem, projde kolem říčky Ropa a kolem hotelů sejde na pláž, po ní projde na její severní okraj a pokračuje stezkou po pobřeží až na místo kde stezka končí. Poté se stejnou cestou vrací až k ústí říčky Ropa.

Ostrov Korfu - Kerkyra