Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – nejznámější letoviska na severozápadě


 

Severozápad ostrova

Agios Stefanos:

Vzdálenost od Kerkyry: cca 43 km severozápadně
Dostupnost místní dopravou: ⊗ ⊗
Pláž: písčitá s pozvolným vstupem, občas větší vlny
Počet foto v původní galerii: 350

     Nevelké, ale malebné letovisko, které se nachází cca 2 km severněji od Arillas se vyznačuje překrásnou písčitou pláží (čistou a oceněnou „modrou stuhou“ Blue Flag) s pozvolným vstupem do moře. Severovýchodní konec pláže zakončený vysokými vápenco-jílovitými útesy si, tak jako na mnoha odlehlejších místech ostrova, v poslední době oblíbili vyznavači nudismu. Pláž je však dostatečně dlouhá na to, aby zde každý měl dostatek soukromí. Není zde výjimkou potkat skupinku lidí, jejichž celé tělo je potřeno zvláštní směsí jílu a mořské vody, jíž se zde připisují léčebné a kosmetické účinky.
     Je zde možnost vycházek k mysu Kefali, nejzápadnějšímu výběžku (nejen ostrova, ale i celého Řecka), odkud se naskýtá překrásný výhled na ostrůvky Othoni a Matraki, stejně jako pohled na vedlejší letovisko Arillas s ostrůvkem Gravia. Na hřebeni mysu můžete najít hned vedle prašné cesty malou kapličku svaté Margarity. Pod mysem vede asfaltová silnice, po které dojdete cca po dvaceti minutách až k jejímu konci, na němž najdete malý rybářský přístav. Ten je od volného moře oddělen hrází z neopracovaných kamenů.
     Původní galerie letoviska do roku 2008 je dosti rozsáhlá. Začíná na silnici vedoucí z Avliotes do Agios Stefanos (tedy na severním okraji obce), pak na začátku letoviska odbočuje k ubytováním nad pláží – Evinosu, Paralya Beach a Márii, poté se vrací zpět k silnici a hlavní třídě letoviska. Na jejím zakončení ve tvaru T krátce odbočí vlevo směrem k Arillasu, poté se vrátí zpět na pravou stranu a kolem kostela Agios Stefanos pokračuje až na okraj pobřeží, tedy do přístavu u mysu Kefali. Poté vystoupá vzhůru na mys Kefali nad přístavem a další cestou se vrátí zpět až k moři a po pláži pokračuje až na její severní konec.

Ostrov Korfu - Kerkyra