Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – nejznámější letoviska severu – Acharavi


 

Sever ostrova

Acharavi:

Vzdálenost od Kerkyry: cca 35 km severně
Dostupnost místní dopravou: ⊗ ⊗ ⊗ ⊗
Pláž: dlouhá, písčito-oblázková s pozvolným vstupem
Počet foto v původní galerii: 90


     Letovisko se nachází v severní části ostrova u cca 6 km dlouhé písčito – oblázkové pláže s pozvolným vstupem (a díky tomu i poměrně teplou vodou), která je považována za jednu nejkrásnějších na ostrově. Rušnější pobytové místo patří mezi nejvyhledávanější střediska s širokou nabídkou typických řeckých restaurací, taveren, obchůdků i pestrou škálou sportovních aktivit, obvyklých pro pobyt u moře. V roce 2001 byl v letovisku otevřen velký vodní zábavní areál Hydropolis s několika bazény, skluzavkami a řadou různých atrakcí a programů. Kdysi bylo Acharavi jedním z center pěstování oliv, dnes je pěkným turistickým střediskem, oblíbeným zejména mezi německými turisty. Na západním okraji obce byly v roce 1985 odkryty zdi malých římských lázní.
     Cestou na severovýchod se dostanete k jezeru Antoniotis, známé a ekologicky důležité vodní rezervaci. Opačným směrem potom k městečku Roda.
     Původní galerie letoviska do roku 2008 opět začíná u zastávky autobusu na hlavní silnici mezi Sidari a Kassiopi, poté zamíří k moři a po pláži pokračuje až na její východní okraj, tedy k jezeru Antoniotis.

Ostrov Korfu - Kerkyra