Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – nejznámější letoviska na severovýchodě


 

Severovýchod ostrova

Agios Stefanos – East:

Vzdálenost od Kerkyry: cca 31 km severně
Dostupnost místní dopravou: ⊗ ⊗ (sice po trase do Kassiopi, ale cca 2,5km od zastávky)
Pláž: převážně oblázková, spíše pozvolnější vstup do vody
Počet foto v původní galerii: 35

     V malém zálivu stranou od hlavních silnic, obklopena okolními kopci leží malá rybářská vesnička Agios Stefanos. Od Albánské pevniny ji dělí pouhých 1800 metrů. Kruhový přístav lemují čistě obílené domky místních rybářů, jejichž loďky se zde pohupují na drobných vlnkách. Úzká oblázková pláž s pozvolným vstupem však není nejvhodnější ke koupání bez obuvi, neboť je zde poměrně velké množství mořských ježků. Případná poranění od nich jsou dosti bolestivá a doporučuje se vyhledat lékařskou pomoc. Jehličky těchto ježků se totiž v ráně lámou a způsobují poměrně nepřijemné záněty. I přesto je toto okouzlující místo každým rokem populárnější, neboť zde stále na návštěvníky působí duch minulých věků.
Do nedávné doby ve zdejších vodách operovaly velmi rychlé policejní čluny, reagující na každé plavidlo z Albánského břehu jako ochrana před nájezdy albánských zlodějů, kteří do těchto částí ostrova vyjížděli na své lupičské výpravy. Za svých cest podél pobřeží v roce 2000 jsem byl několikrát svědkem rychlého příjezdu těchto hlídkových lodí k neznámým plavidlům a následné slušné ale nekompromisní kontroly.
     Původní galerie tohoto maličkého letoviska začíná na silnici nad Agios Stefanos, sejde do letoviska a vrátí se zpět na hlavní silnici mezi hlavním městem Korfu a Kassiopi.

Ostrov Korfu - Kerkyra