Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – nejznámější letoviska na severovýchodě


 

Severovýchod ostrova

Dasia:

Vzdálenost od Kerkyry: cca 12 km severně
Dostupnost místní dopravou: ⊗ ⊗ ⊗ ⊗ ⊗
Pláž: oblázková, úzká, střední vstup do vody
Počet foto v původní galerii: 36

     Dasia, neboli „Les“ leží severně od hlavního města Kerkyry – v pásu členitých zátok se stále zelenou vegetací, bílou oblázkovou pláží (opět oceněnou „modrou stuhou“ Blue Flag) a průzračným klidným mořem. Hlavní část střediska je tvořena šňůrou hotelů, obchodů, typických řeckých restaurací, kaváren a barů umístěných v délce několika kilometrů podél silnice, z níž odbočují cesty vedoucí k pláži. Úzká písečná a oblázková pláž s volnějším vstupem do moře nabízí širokou nabídku vodních sportů (k jejichž provozování slouží dlouhá, do moře vyčnívající mola), v hlavní sezoně však bývá poměrně přeplněna. Na jihu nenásilně přechází v úpravný park s krátce zastřiženým trávníkem a spoustou stromů v jejichž stínu si mnoho návštěvníků lehne raději, než na přeplněné pláži.
     V sezóně pak ze zdejších pláží vyjíždějí vyhlídkové lodi na výlety podél pobřeží.
     Součástí letoviska je též poměrně známý a oblíbený kemp ve vzdálenosti cca 700m od moře i centra. Další kempy potom můžete najít v letoviscích Ipsos-Pirgi, Roda, Sidari, Agios Georgios (na severozápadě), Paleokastritsa, poblíž Ermones, poblíž Agios Matheos, v Messonghi a v Kontokali.
     Původní galerie Dasie začíná nad jejím severním okrajem, projde po pláži až na její jižní konec a přes hotel Dasia Chandris projde jižní částí obce po hlavním tahu mezi Kassiopi a Kerkyrou.

Ostrov Korfu - Kerkyra