Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – jízdní řády Blue bus


 

Blue bus – doprava po hlavním městě a blízkém okolí

Pro dopravu po hlavním městě Korfu a jeho blízkém okolí můžete použít Modrých autobusů. Vozový park tvoří celkem 27 autobusů. 18 autobusů 12 metrů dlouhých, 4 MIDI autobusy, 4 Kloubové autobusy a 1 MINI bus. Dohromady těchto 27 vozů jezdí po jedenácti linkách.

Jízdné:

Stejně jako u nás je možné jízdenky zakoupit u řidiče, jsou však dražší než když si je pořídíte předem z automatu, informačního stánku na náměstí San Rocco, nebo v některém z obchodů poblíž stanice. Jízdné stojí na kratší vzdálenost 1,20€ a na delší 1,70€. Třetí možností je zakoupení celodenní jízdenky v ceně 5€, na kterou pak můžete cestovat po celý den bez omezení. Pokud se tedy vypravíte například ráno z Benitses do Pelekas a večer zpět, vyplatí se vám ta celodenní. A pozor, jízdenku si určitě schovejte, poměrně často chodí kontroly revizorů!
Pokud nakoupíte sadu deseti jízdenek v informačním stánku na náměstí San Rocco, dostanete jednu zdarma.

Jednotlivé linky:

Linka 2a vyjíždí z Ano Plateia (vedle Listonu) a směřuje do Kanoni. Má celkem 18 zastávek směrem na Kanoni a 24 směrem opačným.
Linka 2b začíná na náměstí San Rocco, jede kolem přístavu a končí v zastávce Kefalomantouko. Zastávek má celkem 9 směrem tam a 15 směrem opačným.
Linka č.4 jede z náměstí San Rocco, přes Potamos a končí v Evropouloi.Zastávek má celkem 25.
Linka č.5 začíná v ulici Mitropolitou Methodiou (pokud se postavíte na náměstí San Rocco zády k informační budce Modrých autobusů, tak je to ulice vpravo od vás, zastávka je vzdálena cca 180m) a vede přes Kynopiastes do Kouramades. Trasa má celkem 30 zastávek.
Linka č.6 jede opět z Mitropolitou Methodiou na jih do Benitses a má 38 zastávek na trase z Kerkyry, opačným směrem do hlavního města o jednu méně.
Linka č.7 z náměstí San Rocco vede opačným směrem, na sever do Dasie a Ipsosu. Zastávek má celkem 44.
Linka č.8 začíná na náměstí San Rocco a končí v Agios Ioannis nedaleko Aqualandu.Zastávek má 33 směrem tam a 26 na trase zpět do Kerkyry.
Linka č. 10 má nástupní zastávku v ulici Mitropolitou Methodiou a končí u Achilleionu. Zastávek je celkem 27 na trase k Achillionu a o jednu více na trase zpět do hlavního města.
Linka č. 11 začíná na náměstí San Rocco (nikoli u informační budky, ale vpravo) a míří až skoro k západnímu pobřeží do Pelekas. Zastávek má celkem 33.
Linka č. 14 jede z náměstí San Rocco přes Kanalia do Kompitsi a má celkem 19 zastávek.
Poslední linka č. 15 spojuje letiště, terminál Zelených autobusů, náměstí San Rocco a přístav a má celkem 11 zastávek na trase z letiště do přístavu a 16 z přístavu na letiště.
Předběžně to vypadá, že pro rok 2018 přibudou další dvě linky 16 a 17, první z přístavu do starého města, druhá taktéž z přístavu k Listonu. Zatím není vyznačena trasa, pouze tři časy v dopoledních hodinách.


Odkazy na jízdní řády:

Web Modrých autobusů má adresu: http://www.astikoktelkerkyras.gr/indexeg.php.  Jednotlivé jízdní řády a mapky tras jsou k dispozici na této adrese: http://www.astikoktelkerkyras.gr/dataeg.php?cat=40407, kde v tabulce v prvním sloupci je aktuální jízdní řád linky, v druhém a třetím pak vyznačeny v mapě jednotlivé zastávky a pod mapou vždy jejich seznam.  Kompletní jízdní řád v pdf je pak možné stáhnout pod odkazem „All Lines“ Jeho adresa ve chvíli psaní této aktualizace je ZDE. Ta se však pravděpodobně po  aktualizaci v průběhu sezóny změní a nebude aktuální. 

Ostrov Korfu - Kerkyra