Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – nejznámější letoviska na severozápadě


 

Severozápad ostrova

Liapades:

Vzdálenost od Kerkyry: cca 20 km severozápadně
Dostupnost místní dopravou: ⊗ ⊗
Pláže: oblázkové až písčito-oblázkové, prudší vstup do vody
Počet foto v původní galerii: 125

     Liapádes je malé letovisko, vzdálené cca 20km od Kerkyry a zhruba 3km od Paleokastritsy. Je to malá vesnička, plná zeleně převážně z cypřišů, olivovníků, citronovníků a pomerančovníků. Pobřeží je zde divoké, plné útesů, skal i jeskyní přístupných pouze po moři. Díky tomu je okolí velmi vhodné pro potápění a šnorchlování. Místo samotné není vůbec poškozené turistickým ruchem, nejsou zde žádné velké hotely. Asi jeden km od letoviska směrem do vnitrozemí leží vesnička Liapades, kde lze poznat nedotčený život místních obyvatel. Co se týká stravování tak pár taveren v Liapádes najdete, osobně doporučuji rybí tavernu ASPROS a tavernu Michalis. Noční život se soustředuje do Shambala baru (venkovní bar s muzikou a bazénem) a Kahlua baru (malá diskotéka kde vás můžou překvapit skupinou Elán:-) ). Dále je příjemný Medusa bar, ale ten bývá otevřený pouze před a na konci sezony.
     Hlavní pláž je oblázková, s možností občerstvení, ale mnohem krásnější jsou vedlejší malé plážičky, hlavně pláž Rovinny, vzdálená 10 minut pěšky od hlavní pláže. Mezi těmito dvěma plážemi jsou ještě dvě malinké. 20 minut pěšky lesem a skalní pěšinkou se dojde k oboustranné plážičce, která spojuje malý poloostrov s pevninou. Je lepší se zeptat na cestu místních, neboť je těžké přístupovou stezku najít.
     Z Liapádes vede cestička do vedlejší Paleokastritsy nebo si můžete vyšlápnout na vyhlídku Bella Vista, odkud je nádherný výhled po okolí. Velmi pěkný je též výlet lodí spojený s grilováním na pláž Chomi, která je přístupná pouze z moře. Po cestě s lodí zajíždíte do krásných romantických jeskyní s tyrkysovou vodou.
     Původní galerie letoviska do 2008 začíná na křižovatce silnice mezi Paleokastritsou a Ermones, zamíří do staré části obce kde projde uličkami Lipades a poté se vrátí zpět na silnici a kolem hřiště a kostela s hřbitovem projde až na hlavní pláž. Z ní pak pokračuje podél malých pláží na oblíbenou pláž Rovinny. V závěru se ještě podívá na malou oboustrannou pláž Limni, jižně od Liapades.

Ostrov Korfu - Kerkyra