Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – další zajímavá místa


 

Sever ostrova

Koloura:

Vzdálenost od Kerkyry: cca 28 km severně
Pláže: převážně oblázkové, spíše pozvolnější vstup do vody
Počet foto v původí galerii: 27

     Tato maličká vesnička vzdálená necelý kilometr od Kalami severním směrem, s nímž je spojena úzkou asfaltovou cestou, není ani tak turistickým letoviskem, jako spíše místečkem, kde se každý z projíždějících turistů rád na chvíli zastaví, ať už jen na malou procházku, nebo na něco dobrého v místní taverně.
     Nenajdete tu moderní hotely, supermarkety ani diskotéky a ani místní malá oblázková pláž není nijak lákavá ke koupání. Přesto patří k poměrně navštěvovaným místům, díky velice pěknému půlkruhovému přístavu (odtud pochází jméno vesničky), který většinou chybí na málokteré sérii fotografií z ostrova. Taktéž zde naleznete staré šlechtické sídlo ze 16.století, které je však bohužel pro veřejnost uzavřeno. Pokračujete-li úzkou pěšinkou podél pobřeží na sever, dostanete se k několika odlehlým malým oblázkovým plážím, kde už je koupání příjemnější, dejte však pozor na mořské ježky, kterých zde u dna bývá docela hodně.
     Původní galerie obsahuje pár fotografií pobřeží nad Kolourou, pohled na samotnou Kolouru z výhledu na silnici mezi Kerkyrou a Kassiopi a pár starších fotografií ze samotné Koloury.

Ostrov Korfu - Kerkyra