Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – nejznámější letoviska na severozápadě


 

Severozápad ostrova

Agios Georgios – Pagon (North):

Vzdálenost od Kerkyry: cca 33 km severozápadně
Dostupnost místní dopravou: ⊗ ⊗
Pláž: písčitá, místy oblázková, prudší vstup do vody
Počet foto v původní galerii: 78

     Klidné letovisko, ležící na severozápadním pobřeží ostrova Korfu, ohraničené z obou stran kopcovitým terénem. Ze severního vrcholku na vás shlíží velmi oblíbená restaurace Dionysos, z jižního můžete při příznivém větru sledovat odvážlivce plachtící nad zátokou s rozevřeným padákem nad hlavou. Vyznačuje se jednou z klidnějších písčitooblázkových pláží ostrova s prudším vstupem do moře. Místo bylo využíváno jako přístaviště lodí. Jsou zde vynikající možnosti pěších výletů v panenské přírodě, převážně jižním směrem k vesničce Makrades. Část cesty vede olivovými háji podél pobřeží, pak se však stáčí do vnitrozemí a stoupá poměrně prudce vzhůru.
     Cestou minete několik, převážně rybích taverniček, které ač trochu stranou od pláží, jsou poměrně hojně navštěvované. Pokud se vám poštěstí, můžete zde dostat na stůl jednu z ryb, která si ještě před pár minutami rejdila v okolních vodách, neboť zdejší oblast je vyhlášená dobrými podmínkami pro rybolov a zdejší rybáři několikrát denně objíždějí své sítě.
Severním směrem se z Georgiosu pak dostanete do vesničky Afionas a případně dále do Arillasu, přímo z pláže v Ag. Georgios si pak můžete domluvit výlet lodí do Paleokastritsy či ke kouzelným plážím Afionas (zde však pokud si rovnou nedomluvíte i cestu zpět doporučuji dobrou obuv, neboť „kozí“ stezka zpět je poněkud náročnější i díky křovinatému porostu po okrajích této stezky.

Ostrov Korfu - Kerkyra