Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – nejznámější letoviska na severozápadě


 

Severozápad ostrova

Arillas:

Vzdálenost od Kerkyry: cca 40 km severozápadně
Dostupnost místní dopravou: 
Pláž: převážně písčitá s pozvolným vstupem, místy vyplavené oblázky
Počet foto v původní galerii: 350

     Malé malebné letovisko, ležící na severozápadě ostrova u mysu Kefali, poskytuje svým návštěvníkům klidné prožití dovolené v překrásné přírodě. Pláž letoviska je rozsáhlá s jemným pískem, lemovaná rozeklanými skalisky, kterým vévodí kouzelný ostrůvek Gravia (Loď), podle pověsti zkamenělá Odysseova loď. Pro čistotu moře si toto místo získalo už po několikáté prestižní mezinárodní ocenění „Modrá stuha“ Blue Flag. S rozvíjejícím se turistickým ruchem na celém ostrově se z této původně ospalé vesničky postupem času stává letovisko, ve kterém samozřejmě najdete spoustu zeleně a stejně jako na celém ostrově zde můžete obdivovat rozlehlé olivové háje, cypřiše, citrusy a spoustu kvetoucích keřů. Jsou zde restaurace, kavárny, bary, diskotéka, obchody s turistickým zbožím, potravinami, ovocem a zeleninou, zkrátka se vším, co můžete potřebovat pro váš pobyt. V kanceláři Arkokal travel býval i český delegát nebo delegátka. Můžete si zde zakoupit výlety, zapůjčit automobil, kolo nebo motorku.
     Pláž v Arillasu je písečná, dlouhá cca 2 km a kromě části okolo mola, kde nad ní vede místní cesta a jsou zde obchody a restaurace, nachází se největší část pod malebnými skalisky. Na opačné straně si zde najdou své klidné mísečko i milovníci divokých kamenitých pláží. Jak severní konec pláže tak i jižní jsou přírodně odděleny a jsou ideálním místem pro ty, jimž není cizí koupání a slunění bez plavek.
     V bezprostřední blízkosti střední části pláže se nacházejí restaurace, kam si můžete doslova odskočit na oběd a zkusit některou specialitu řecké kuchyně, či se jen osvěžit ledovou kávou tzv. frapé či jiným nápojem. Klid a pohoda přispívá k celkové relaxaci a zmírnění stresů, této nejrozšířenější „nemoci“ dnešních dnů. Vstup do moře je pozvolný, vhodný i pro velmi malé děti nebo osoby s problémy chůze. Na severním okraji letoviska je nově vybudovaný bezbariérový přístup až k pláži.
     Kromě koupání v křišťálově čistém moři můžete využít několik bazénů, do kterých je vstup zdarma, ovšem předpokládá se zakoupení občerstvení, třeba nápoje u baru. Nabízí se zde i celá řada vodních sportů. Můžete si zapůjčit šlapadlo, vodní skútr, zúčastnit se jízdy na banánu, pro odvážnější je tu možnost letu padákem nad celou zátokou. Díky průzračně čisté vodě jsou zde přímo ideální podmínky pro potápění jak amatérské, tak profesionální ať už přímo v Arillasu, nebo na blízkém ostrově Diabolo či Mafraki, který je pro tento sport ideální s bohatými lovišti ryb. Na své si přijdou i ti, kteří mají rádi pěší turistiku. Přímo od pobřeží si lze v obou směrech udělat příjemný pěší výlet do sousedních letovisek.
     Zhruba uprostřed Arillasu ve výrazně červeném domě má ordinaci lékař Dr. J. P. Papadopoulos s paní. Jejich ordinace funguje 24 hodin denně a bez problémů se s nimi domluvíte česky. Dr. Papadopoulos totiž vystudoval u nás na Karlově univerzitě a jeho paní je původem od nás z Čech. V případě zdravotních problémů nezapomeňte s sebou při návštěvě cestovní doklad (pas nebo občanku) a kartičku pojišťovny, která hradí ošetření. Léky však musíte zaplatit na místě a teprve u nás je pojišťovna oproti dokladu proplatí.
     Původní galerie letoviska do roku 2008 je poměrně rozsáhlá a začíná na vrcholu mysu Kefali, odtud sejde dolů do Arillasu na pláž, po ní se stočí zpět pod mys Kefali až na její konec. Poté pokračuje zpět po pláži až na opačný konec Arillaské zátoky. Tam se opět otočí a vrátí zpátky k místu prvního příchodu na pláž a tentokrát obejde Arillas po silnici, nejprve podél pláže, pak zabočí úzkou silnicí do vnitrozemí. U Apartmánu Feakes krátce zahne vpravo na cestu do Afionas, pak pokračuje vnitrozemím kolem celého Arillasu a v závěru na hlavní křižovatce zahne vpravo a vydá se po silnici k Agios Stefanos.

Ostrov Korfu - Kerkyra