Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – doprava na ostrov:


 

Možnosti jak se na ostrov dostat máte v podstatě tři.
Tou první je využít renomované cestovní kanceláře, která vše zorganizuje za vás. Druhou možností je doprava letecká, třetí vlastním autem s použitím trajektu.

S cestovní kanceláří:

Cestovka vás na ostrov dopraví buď letecky nebo kombinovanou dopravou autobus/trajekt a na místě vás doveze do předem vybrané lokality a ubytování. Výhodou je, že nemusíte nic řešit sami, na místě máte obvykle k dispozici delegáta, takže poradí i v případě, že se nedokážete s místními domluvit sami. Nevýhodou přesně dané termíny a omezený výběr míst a samozřejmě vyšší cena. Ten největší boom cestovních kanceláří které na Korfu pořádají zájezdy, je už dávno pryč. Takže cestovek se zájezdy na ostrov je jen pár, obvykle těch největších a nejznámějších typu Čedok, Firo Tour, Fischer, VTT a sem tam nějaká menší typu Travel Sport nebo JK Bus.

Individuálně letecky:

Z našich luhů a hájů se letecky můžete na ostrov Korfu dostat s leteckou společností SmartWings přímo. Létá z Prahy, Ostravy (z obou letišť denně) a Brna (po, út, čt). Další možností jsou letiště v okolních zemích, například Bratislava, Vídeň, Katowice. Výhodou je obvykle nižší cena (občas se vám může podařit cena kolem 20-40€). U těch zahraničních pozor na váhové limity zavazadel, tuším RyanAir z Bratislavy má limit 10kg na odbavené (za příplatek je od 2018 možné jej vzít i na palubu do rozměrů 55x40x20cm) a tím pádem pak nemusíte čekat na místě až zavazadla vyloží) a malé příruční 35x20x20cm
SmartWings má 15kg odbavené a 8kg kabinové. A další pozor při cestě zpět, už se často váha kontroluje i na Korfu, takže 2kg navíc vás mohou stát zbytečný poplatek navíc.
Další a asi největší výhodou individuální dopravy je ta volnost, kdysi dovolenou naplánujete podle svého času a nejste omezeni předem stanovenými termíny.

Individuálně kombinovanou dopravou auto/trajekt:

Výhoda této možnosti je, že jedete svým vlastním autem, takže jej máte i po celou dobu dovolené k dispozici a můžete i po cestě poznávat okolní země, Rakousko, Itálii, eventuelně bývalé země Jugoslávie a Albánii, případně i pevninské Řecko. Nevýhodou samozřejmě je ta nutnost celou cestu po pevnině si odřídit a délka cesty. Nejkratší cesta na řízení je do přístavu v Benátkách (trajektem pak trvá cesta kolem 24 hod), delší pak na jih Itálie do přístavů Brindisi nebo Bari (trajektem cca 8 hod). A tou nejdelší do řeckého přístavu Igoumentisa (trajektem asi hodinu).

Ostrov Korfu - Kerkyra