Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – Individuální výlety po ostrově


 

Z Kalami do Nisaki

Přibližná mapa trasy: https://mapy.cz/s/2Dty4
Délka trasy: cca 6km
Náročnost: jednoduchá, většinou po rovině
Místa přes které trasa vede: Koloura, Kalami, White House, Galiskari Beach, Agni Beach, Nisaki Beach Hotel, Krouzeri Beach, Kaminaki
Koupání po cestě: ano

     Nejkratší z výletů vede po pobřeží z letoviska Kalami, kam se dopravíme Zeleným autobusem na trase Kerkyra – Kassiopi. Nejprve bych doporučil pokračovat ještě pár desítek metrů ve směru cesty po silnici a tam se podívat z vyhlídky na malý kruhový přístav Koloura. Pak se vrátit zpět na křižovatku a sejít po silnici až k němu. V Kolouře krom již zmíněného malebného přístavu (bod dvě), pár taveren a (bohužel pro veřejnost zavřeného) šlechtického sídla ze 16. stoleti nic víc nenajdete, i tak ale stojí za to se sem na začátek výletu vydat.
     Z Koloury pak pokračujeme po úzké asfaltové cestě do vedlejšího letoviska Kalami (trojka). To je podstatně větší, oblázkovou pláž zdejší zátoky lemuje spousta taveren. Na konci letoviska se nachází White House (bod čtyři), dům ve kterém několik let žil spisovatel Lawrence Durrell, bratr neméně známého spisovatele Geralda Durrella.
     Z Kalami poté pokračujeme po cestě dál k pláži Galiskari (pátý bod), na kterou sejdeme delším schodištěm. Z pláže pak vede podél pobřeží úzká stezka k další pláži Agni (šestka), u které stojí několik taveren. Docela dobře tu vaří, ale cenově mi přišly poněkud dražší, než je v okolí obvyklé.
     Z Agni dále pokračujeme cestou podél pobřeží a v jednom místě nám výhled na moře zakryjí kamenné zdi s vstupy hlídanými kamerovými systémy. Za touto částí pak dojdeme k hotelovému komplexu Nissaki Beach. Přes tento komplex se dá projít a sejíd na další pláž s názvem Krouzeri. Na mapě opět není zakreslena cesta, takže jsem zadal cíl cesty. Samozřejmě nekončíme na pláži, ale projdeme přes ni a stále podél pobřeží pokračujeme  do vedlejší vesničky Kaminaki, kde je další stejnojmenná pláž. Odsud už se podél pobřeží jít dál nedá a tak musíme vystoupat po prudké cestě vzhůru na hlavní silnici, kde si můžeme počkat na autobus do hlavního města. Pokud někomu nevadí pokračovat dále po silnici, může si trasu prodloužit až do samotného Nisaki.
     Při další dovolené na Korfu bych chtěl tuto trasu projít opačným směrem, tedy z Kaminaki a prodloužit z Koloury přes Kerasii, Agios Stefanos (East), kolem jezer Bromolini a Akoli, Avlaki až do Kassiopi. Pokud se mi podaří, tak celou tuto trasu pak přidám jako další možnost tento výlet absolvovat.

Ostrov Korfu - Kerkyra