Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – Jiná zajímavá místa

Tato část průvodce se alespoň v krátkosti zmíní o známějších zajímavých místech na ostrově Korfu pokud o nich není více v letoviscích. Protože na jednu stránku by byl celý seznam nepřehledný, je rozdělen geograficky na čtyři samostatné podstránky, sever, střed ostrova, hlavní město a jih. Odkazy na jednotlivé části jsou ve spodní části stránky pod samostatnými tlačítky, nebo můžete tradičně listovat posunem přes tlačítko “O stránku vpřed”.

Stránka o severních zajímavostech obsahuje samostatné řásti o Afionas, Avliotes, Peroulades a mysu Drastis,  jezeru Antoniotis a Agios Spiridonas, opuštěné a znovu objevované vesničce Paleo Perithia, nejvyšší hoře ostrova Pantokrator, malém přístavu na severozápadě s názvem Koloura a vesničce Ano Korakiana.

Ve střední oblasti najdete informace o pevnosti Angelokastro, vesničce Lakones, zámečku Achillion a vesničkách Gastouri, Kinopiastes, Agii Deka a Sinarades.

Stránka o Hlavním městě popíše nejzajímavější místa v Kerkyře, obě pevnosti, Starou a Novou a ze starého přístavu vás vyveze lodí na nedaleký ostrůvek Vidos.

Z jižní oblasti se dozvíte pár informací o zbytcích pevnosti Gardiki a menších obcích Agios Mattheos, Argirades, Hlomos, Neohoraki, Kouspades, Boukari, Petriti a Perivoli. Celou tuto část zakončí nově přidaná část o městečku Lefkimi.

Ostrov Korfu - Kerkyra