Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – organizované výlety po Korfu i okolí


 

Po ostrově:

Řecký večer:

     Tradiční řecký večer s bohatým programem, který zahrnuje ukázku řeckých a korfských lidových krojů a tanců za doprovodu živé řecké hudby. Během programu je podávána večeře, skládající se z několika chodů. V lepších případech je po dobu večera neomezená konzumace vína, vody a džusu, v horších to bývá půllitrová karafa na osobu. Variantou může být přátelské posezení s majiteli domu nebo taverny kde bydlíte, nebo se stravujete.
     Mám pocit, že tento vcelku zkomercionalizovaný „výlet“ už na ostrově pomalu upadá v zapomnění a moc cestovek jej naštěstí v původní podobě nenabízí. Orientační cena se pohybuje kolem 30€ – 40€.
     Můj osobní názor je, že to je tzv. moc peněz za málo muziky. Pokud se vám náhodou podaří být svědky opravdového „řeckého večera“, kdy se třeba sejde jen pár přátel v taverně, přinesou si nástroje a začnou zpívat a hrát ne pro turisty, ale pro sebe, zjistíte, že atmosféra tam je úplně jiná, mnohem srdečnější a nezřídka se stává, že i vás, pro ně naprosté cizince, přijmou tak, jako byste patřili do rodiny.

Ostrov Korfu - Kerkyra