Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – organizované výlety po Korfu i okolí


 

Po ostrově:

Okruh ostrovem:

     Okruh ostrovem je celodenní výlet který taktéž pořádá téměř každá CK. Protože jednotlivé varianty se mohou lišit jak pořadím návštěvy jednotlivých míst, tak i jinou variantou výletu, berte prosím uvedenou trasu výletu jako velmi orientační. Je vcelku pochopitelné, pokud vás cestovka nepoveze přes celý ostrov z Kavosu do Sidari a místo severu ostrova vás raději proveze hlavním městem. Okruh obvykle zahrnuje Sidari a jeho pískovcové útvary nebo prohlídku letoviska Kassiopi, zastavení na vyhlídce nad letoviskem Kalami s výhledem na Bílou vilu spisovatele Lawrence Durrella, zámeček císařovny Sisi Achilleion a jeho prohlídku (vstupné nemusí být v ceně výletu), poloostrov Kanoni s výhledem na Vlachernu a Pontikonissi (někdy je zde zastávka delší, takže lze sejít až k Vlacherně nebo na hráz spojující polooostrov Kanoni s Peramou a zde sledovat start a přistání dopravních letadel, Paleokastritsu a mužský klášter Panagia Theotokos z 12. století, vyhlídku Bella Vista odkud je dobře vidět na 6 zátok Paleokastritsy. V některých případech zahrnuje i návštěvu likérky, kde se vyrábí likér z malých plodů podobných pomerančům zvaný Kum Quat a tradiční řecké Ouzo. Případně je ve výletu zastávka ve vnitrozemní vesničce Makrades, kde je možnost nakoupit v obchůdcích zaměřených na tradiční Korfské výrobky ať již jde o med, výrobky z oliv, či olivového dřeva nebo koření.
     Tento výlet vždy musí doprovázet Řecká průvodkyně (nebo průvodce), která vám však obvykle z ostrova nepoví vůbec nic, krom původního a závěrečného pozdravu. Bohužel je toto doprovázení určeno zákonem, neboť v Řecku platí nařízení, že průvodce smí dělat pouze člověk který vystudoval historii na řecké univerzitě. Pro mne jako klienta je poněkud nepochopitelné, že si delegáti doprovázející své zájezdy alespoň trochu nedupnou a nevyžadují od těchto až trochu vulgárně pojmenovaných „podrž tašek“ alespoň část výkladu o ostrově a památkách, které mají klienti možnost navštívit. Možná by se pak klient dozvěděl daleko víc zajímavostí a sami tito řečtí průvodci by se netvářili většinu cesty tak otráveně. Pak tedy záleží na tom, kolik si toho váš delegát o Řecku přečetl a nastudoval, nebo kolik toho ví sám z vlastních zkušeností a kolik vám toho poví.
     Cena okruhu ostrovem se pohybuje v rozmezí 26€ – 39€. Galerie je pouze ilustrační, další spoustu fotek z jednotlivých zmíněných míst najdete přímo pod letovisky nebo zajímavými místy.
     Výlet lze taktéž absolvovat po vlastní ose se zapůjčeným automobilem a podívat se na všechna místa, která vás zajímají. Výhodou pak je časová nezávislost a možnost podívat se podrobněji a zastavit kde se vám líbí, nevýhodou, že se to pak obvykle nedá za jeden den stihnout 🙂

Ostrov Korfu - Kerkyra