Elektronický průvodce Ostrovem Korfu – cestopis 2005 – Agios Georgios


 

Den sedmý: odpočinek pod jezerem Korission

     Ačkoli večer usínám docela pěkně zmožený, jsem už v půl deváté ráno na nohou. Dnešní středeční den věnuju odpočinku a relaxaci. A také trošku plánům co ještě podniknu následující čtyři dny. Nejprve při ranní kávičce podumám nad mapou a jízdními řády nad výběrem možných tras. Základní seznam možných cílů je poměrně široký.
1. Ermones, Glyfada, Myrtiotissa a Pelekas
2. Paleokastritsa a okolí
3. Severní Georgios, Afionas, Arillas, Agios Stefanos
4. Peroulades, Cape Drastis, Sidari (případně Roda a Acharavi)
5. Kassiopi a okolí
6. z Pirgi přes Ipsos a Dasii opět do Kerkyry po severovýchodním pobřeží.

     Nejprve vypouštím Paleokastritsu a okolí na západním pobřeží. Tady už jsme s Miškou byli několikrát a okolí je přeci jen dost členité na jednodenní výlet. Jako druhý cíl zamítám Kassiopi, protože na celý sever až do Sidari si už netroufám a na jih se mi z Kassiopi moc nechce. Třetí mizí ze seznamu Arillas. I když bych se na své druhé nejoblíbenější místo rád podíval, je tam spousta míst která bych rád po dvou letech viděl a nedalo by se to za jeden den stihnout jinak, než ve spěchu (později se tam neplánovaně podívám, ale to ještě v tuto chvíli netuším 🙂 ). Takže je naplánováno. Čtvrtek Ermones s pokusem přejít do Agios Gordis, pátek Cape Drastis a pokud zbudou síly, tak na závěr Ipsos a severovýchodní pobřeží.

     Po naplánování dojdu doplnit zásoby a kolem jedenácté zamířím poklidnou procházkou na pláž pod jezero Korission. Sice za Malibu by to bylo blíž, ale mám dnes chuť si jen tak máčet nohy v mělké vodě a písčitém břehu a na to je tahle strana ideální. Přes centrum Georgiosu a přístav nejprve projdu až k okraji pláže, pak se kousek vrátím a najdu si místečko kde to moc nefouká. Tam rozložím hlavní tábořiště a pak už jen celé odpoledne střídavě ležím ve vyhřáté vodě, plavu nebo se jen tak potuluji po nejbližším okolí. Dokonce si i chvilku vydržím číst. A pak zase do vody, chvilku projít po pláži, vyšplhat na některou z dun nebo jen sleduju neumělé pokusy čtveřice jachtařů zvládnout vypůjčenou jachtu. Kolem třičtvrtě na sedm se na obloze objeví zajímavý úkaz. Mráčky, které putují po nebi vytvoří nedaleko slunka škvírku, kterou proniká světelný paprsek tak, že to vypadá jako by na tom místě bylo ještě jedno, podstatně menší slunko. A kolem něj se tvoří malý náznak duhy. Zkouším si trochu pohrát s foťákem a zaznamenat tenhle podivný jev. Není to úplně ideální fotka, ale trošku to vidět je. To už se pomalu blíží večer a tak sbalím svých pár švestek a příjemně odpočatý se vydávám k domovu. Cestou ještě udělám pár záběrů západu a dorůstajícího měsíce. A pak sprcha, večeře, tradiční večerní rituály s odháněním komárů a nabíjením baterek a databanky a večerní procházka Georgiosem. U přístavu se asi na hodinku zaposlouchám do příjemně uklidňující řecké hudby linoucí se z jedné z taverniček a před půlnocí se vracím zpět na večerní drink a odchod do říše snů.

Ostrov Korfu - Kerkyra